Ruční lymfatická masáž obličeje

Ruční lymfatická masáž obličeje pomáhá odstranit příznaky unavené pleti, smutného výrazu v obličeji nebo kruhů pod očima. Využíváme znalosti toku lymfy a jejich detoxikačních účinků. Za pomoci speciálních hmatů stimulujeme lymfatický systém v kůži a podkoží. Pomáháme udržovat lymfu v pohybu, aby nedošlo k zneprůchodnění cév, kterými protéká.

V průběhu masáže nejprve uvolníme a zprůchodníme lymfatické uzliny v oblasti krku, klíční kosti, podpaží, břicha, třísel, kolen a kotníků. Díky odbornému odblokování hlavních uzlin může dojít k odvedení tekutin vylučovacím systémem ven z těla.

Již po několika příjemných krocích dokáže tato téměř relaxační masáž lymfu rozproudit a odstranit tak nežádoucí obličejové otoky. Výsledkem je zdokonalená a vyhlazená pleť. Správně odborně provedená ruční lymfatická masáž obličeje, která je aplikována v několika opakujících se procedurách, dokáže přinést výraznou pozitivní změnu vzhledu. Odstraňuje váčky pod očima, jemné jizvičky, prokrvuje pokožku a vyhlazuje vrásky.


Pokyny před a po aplikace

Počet lymfodrenáží je individuální podle schopnosti těla regenerovat. Jediná neopakovaná lymfatická masáž bohužel nemůže mít takový výsledek a efekt jako série několika lymfatických masáží. Po první proceduře je vhodné navštívit jednou za 3-4 týdny následné udržovací kůry. Lymfodrenáž doporučujeme podstoupit minimálně 2x ročně po 10 návštěvách.

Před i po masáži je důležité zvýšit příjem tekutin. Jelikož při lymfatické masáži dochází ke zvýšenému čištění organismu, vyvarujte se před a po proceduře pití kávy, alkoholu a kouření, aby nedošlo k nadměrné zátěži ledvin a jater při odbourávání uvolněných odpadních látek a solí. Základem pro dosažení nejlepších výsledků je zdravá životospráva. Na masáž je vhodné opatřit si spodní prádlo bez gumiček. Díky tomu nebude docházet ke stahování uzlin, které při masáži potřebujeme uvolnit.

Po této masáži budete velice pravděpodobně pociťovat silnou žízeň, zvýší se četnost močení, mohou se objevit bolesti hlavy nebo únava. Je proto vhodné naplánovat si čas po této masáži vhodným způsobem, následovat by měl ideálně již pouze odpočinek.


Kontraindikace

  • infekční a bakteriální onemocnění

  • horečnaté stavy

  • nádorová onemocnění

  • kožní vyrážky

  • těhotenství

  • hyperfunkce štítné žlázy

  • srdeční arytmie

  • otevřené rány