Služby EUC


Klasická masáž

Způsobuje značné prokrvení především svalového a vazivového aparátu, ale druhotně i vnitřních orgánů. Dochází při ní ke zrychlení výměny látkové, vytlačení odpadních, balastních látek (např. solí vápníku, kyseliny mléčné, vody...) do kapilárního a lymfatického řečiště. Ztuhlý svalový systém reaguje uvolněním jednotlivých vláken, povolením spazmů. Nastupuje celková regenerace organismu, odstranění únavy, pocit lehkosti a volnosti těla (hlavně při celkové masáži). Masáž může prospět i kloubům díky prokrvení a vybalancování svalových skupin klouby fixujících. Je třeba dodat, že masáž neposiluje svaly, pouze je může připravit na lepší výkon právě díky výše zmíněnému. Každou dekádou je, bohužel, zhruba deset procent svaloviny přeměněno na vazivo. Ke zpomalení tohoto procesu přispívá především pohybová aktivita, avšak i klasická masáž. U klasické masáže se provádějí vydatnější a tvrdší hmaty, které odstraňují nahromaděné únavové látky, např. kyselinu mléčnou, ve svalech. Upřednostňuje se masáž celková, ale nejčastěji se používá masáž zad a šíje.


Napomáhá:

  • k upevňování tělesného i duševního zdraví

  • posilování imunity

  • osvěžení po psychické i fyzické zátěži

  • schopnost organismu nastartovat samo ozdravovací procesy

  • uvolnit pocit napětí, úzkosti, deprese,

  • zmírnit bolesti hlavy a svalů

  • při nespavosti a obtíži s trávením

  • osvěžovat a tonizovat kůži

  • zesilovat krevní oběh

  • odstraňovat toxinů

Masáž ve Vás zanechá pocit znovu získané síly a energie

Občasná masáž je jistě příjemná, ale účinky opakované masáže se násobí a největší blahodárné působení zajistí pravidelná masáž.

Masáž zad a šíje

Při této masáží je největší pozornost věnována svalům kolem páteře. Je zřejmé, že vzpřimovači páteře jsou svaly namáhané téměř při každém pohybu a tak si zvláštní péči skutečně zaslouží. Ukončená je masáží krční páteře.

Masáž šíje

Masáž začíná v leže zahřáním hrudní části páteře. Poté se masáž krční páteře a ramen dokončí buď v leže nebo v sedě.

Dolní končetiny

Masáž dolní končetiny zahrnuje prsty a plosky nohy, kotníky, lýtka, stehna a hýždě. Masáž obsahuje prvky reflexní masáže na ploskách nohou.

Celková masáž

Jedná se o masáž celého těla dle stavu klienta-jestliže je jeho krevní tlak vysoký dělá se masáž sestupně, abychom jej snížili tj. od krční páteře po paty, jestli nízký, provedeme masáž vzestupně, abychom jej podpořili, tj. od nohou po krční páteř. U zdravého člověka je postup libovolný.

Masáž je velmi příjemná a celkově obnoví harmonii organismu.

 Zdravotní masáž, Baňkování, Míčkování, GUA SHA, Tělové svíce, Ušní svíce,